Evolúcia a mlynček na mäso.

19. januára 2019, milano, Nezaradené

Pozná každý jednoduchý , klasický mlynček na mäso zo zliatiny hliníka /železa/ ,ktorý sa používa ešte stále v našich domácnostiach?

 

Myslím si,že väčšina áno. Aj keď dnes sú aj modernejšie, elektrické. Ale k veci. Daný mlynček sa skladá zo siedmych dielov./teleso mlynčeka,šnek,kľuka, skrutka kľuky,kruhová doska s otvormi,nôž,maticový uzáver telesa mlynčeka/. Teda,mlynček má sedem častí.

Veda, evolucionisti hovoria,že nejaká pravda,jav  sa dokazuje faktami,overovaním,experimentom, najlepšie opakovaným.

Tak skúsme sa pozrieť na jeden taký experiment. Ak by sme dali týchto sedem jednotlivých dielov mlynčeka do nejakého zariadenia, otáčajúceho sa bubna a točili ním akokoľvek dlho,…..poskladali by sa  tie jednotlivé diely samé, do mlynčeka ,/dohromady/ ako ho poznáme v zloženom stave?

Zrejme už tušíme,že tým chceme navodiť situáciu, ako na počiatku prebiehala evolúcia? Už slovo –„počiatok“  je mätúce pre evolucionistov,ale to teraz nebudeme rozoberať.

Matka príroda je vraj múdra,…ale aj tak/ignorujme to/ aj preto sme jej pomohli a zabezpečili sme sedem  dielov mlynčeka,…..tiež sme ich dali do uzavretého malého priestoru, aby bola väčšia šanca na spojenie daných dielov,…..tiež sme jej zabezpečili otáčajúci sa bubon, /opäť na zvýšenie šancí/,….a aj silu ,ktorá by krútila  daný bubon.  Dokonca by sme  matke prírode dali aj neobmedzený čas na to,aby mohla úspešne realizovať experiment .Milión,…miliardu,…..bilión,….nekonečno rokov. Môžme hádať,… podarilo by sa jej to?

Zložil by sa daný mlynček dohromady?

Odpovedať môže každý sám za seba. Možno poviete ,že je to zlý príklad, ale nie je to tak.  Tu si musíme uvedomiť,že na počiatku,keď nejaká sila začala  niečo vraj tvoriť, tak nebolo vôbec nič. Teda, boli to omnoho ťažšie podmienky, ako mala „matka príroda“, evolúcia v našom názornom príklade,experimente.

Položme si otázku-je vesmír so všetkým ,čo dnes poznáme /celé stvorenstvo,život,inteligencia/ viac ako sedem dielov mlynčeka na mäso?

Ak by sa nám to nepodarilo nikdy s daným mlynčekom, aj keď sme tomu napomohli,….mohlo to vyjsť slepým silám,náhode?

Aj keď veda by nemala pripúšťať také pojmy ako – „slepá sila,náhoda“. Ale budiž, tentokrát v záujme nášho experimentu prižmúrime oči.

Alebo veríme, že keď hodíme nespočetne krát /astronomické číslo/ hracou kockou, vyjdú nám samé šestky? Lebo ak by sa tak nestalo,čo len jeden raz, tak by sme tu mali-big crash,….a nie „tvoriaci“ big bang.

Kde sa to zastavilo? Budem aj ja raz človekom? Foto:https://pixabay.com/sk/

A preto sa už  ani radšej nepýtajme na nejaké interakcie,kooperáciu,riadenie,presné nastavenie,ucelené systémy,účelnosť  a podobne, aby sme sa nezamotali.

Lebo niekto by sa ma mohol ešte spýtať,či som videl, alebo počul ako – nikým/ničím/ neriadená explózia mohla vytvoriť niečo ,pekné, živé a zmysluplné?

Priznám sa, priviedlo by ma to do pomykova. Ale, nehovorí sa,že „keď pánbožko dá, tak aj motyka vystrelí“?

Vždy som závidel takú silnú vieru tých,čo veria v evolúciu. Ak by ju mali religionisti ,veriaci, tak dnes by nebolo žiadneho ateistu.

Ukončime teraz náš krátky exkurz do experimentálnej vedy, citáciou z Písma:

„Veď každý dom musí niekto postaviť; a ten, kto postavil všetko, je Boh.“  Hebrejom 3,4.

Niekto raz povedal, že genialita spočíva v jednoduchosti! Niečo bude na tom pravdy.

———————————————————————————————-

Foto/zdroj/ https://pixabay.com/sk/