Založ si blog

Pokrivený, prekrútený Boh.

Žalmista uvádza jedno zvláštne pravidlo: ….. „S milosrdným svätým sa dokazuješ milosrdným svätým; s bezúhonným človekom sa dokazuješ bezúhonným; s čistým sa dokazuješ čistým a s premršteným sa dokazuješ prevráteným.“ / 18,27,  Roh. preklad/ Tiež: 2 Sam. 22,27.
Čo vyplýva z tohto textu? Nuž, je to jedna – všeobecne platná pravda, že mi ľudia „veríme tomu, čomu chceme veriť.“ A čomu nechceme veriť, tak tam nepomôže nič, ani dôkazy, ani zdravý úsudok, …. proste nič! A tak, ak nejaký pokorný a vytrvalý človek chce úprimne nájsť pravdu o sebe, živote a Bohu skúmaním Písma, tak ju určite nájde. Matúš 7,7.,   Lukáš 11,9-13.
Otázka, ….. je ale logické predpokladať, že ak existuje Boh, tak musí byť naozaj „Boh lásky“, múdry a spravodlivý? Alebo, …. vieme si predstaviť fungujúci vesmír, ak by nestál na tej najvyššej hodnote, ktorá jediná dokáže urobiť  ľudí šťastných a jednotných? A ktorá tiež aj umožňuje existenciu čistej a krásnej planéty?
Ale, ak mám postranné úmysly, nesprávne pohnútky a Bibliou chcem dokázať neexistenciu Boha, alebo to, že Boh Biblie je pochabý, prekrútený, pokrivený, …. tak takému človeku sa to – určite podarí!  A na to poukazuje aj úvodný text! A v jeho očiach bude potom Boh lásky ako nejaká zlovestná kreatúra. A tak je na svete aj druhá tvár Boha – Krutý Jahve! Ktorého /údajne/ „hnev stlmil a vyvážil láskou v Novom zákone jeho syn Ježiš.“ /Krutosti v knihách Starého zákona/ A dôsledok takéhoto zmýšľania je potom „prevrátená, zvrátená myseľ“, čo je veľmi škodlivý, sebazničujúci proces u zlých a pyšných ľudí. Pozri.: Daniel 12,10., !  Príslovia 8,36Rim.1,28 !
Samozrejme, tých názorov na „druhú tvár Boha“ je veľmi veľa. Predpoklad Boha (Dawkins: The God Delusion)
A najtragickejšie je to, že aj „náboženstvá zavše sfalšovali Boží obraz tým, že mu nasadili masku démonickosti“, a tým len podporili tých, ktorí chcú vidieť Boha „prekrúteného“. /Nemecký, katolícky katechizmus , str.22.,24-25/ Teda, ako to je? Je vari Boh Biblie rozdvojený , – schizofrenický?

Aký Boh sa skrýva v Písme?

Nuž, skúsme mu dať priestor a nech nám ON odpovie: …. „Ja som Jahve a nemením sa“. Malachiáš 3,6,.., Jakub 1,17..
Katolícky preklad Biblie ešte k tomu dodáva: /Izaiáš 41,4/ ….. „Kto to spravil? Kto učinil? Ten, čo rody volá od počiatku. Ja, Jahve, prvý a ten istý som i posledný.“
Záver: Nemôže byť Boh Biblie – „Krutý Boh“ a zároveň aj „Boh lásky“. Iba jedno môže byť pravda. A pravdou je aj to, že Boh Starého zákona je aj Bohom Nového zákona. A keď budeme naozaj chcieť pochopiť Boha a spoznať ho, tak sa ľahko dopátrame k správnej odpovedi. Pretože aj mnohí tí, čo vedia správnu odpoveď, museli si zodpovedať, niektoré na prvý pohľad – mätúce otázky. Chce to len lepšie spoznať Boha Biblie.  A hlavne  –  nikdy nesúďme Boha podla našich  ľudských, nedokonalých a obmedzených noriem. .Izaiáš 55,8-9.

„Skúste a presvedčte sa, aký dobrý je Jahve! Šťastný človek, čo sa utieka k nemu“. Žalm 34,9.

Môže byť falošné náboženstvo /učenie/ horšie , ako samotná neviera?

21.11.2019

[caption id="attachment_701" align="alignright" width="248"] Prečo tá žaloba?[/caption] Čo sa deje, ak sme v náboženstve, čo učí nesprávne, ...ľudské náuky a nebiblické tradície? A to aj viac »

Všetko je možné! Pravoslávny kňaz chváli Jehovových svedkov.

27.09.2019

Sú Jehovovi svedkovia "extrémistickou skupinou", alebo si zaslúžia pochvalu za svoju činnosť a bezúhonnosť? Zaujímavé je to, že svojho času ..... Prezident Putin vyznamenal rodinu Jehovových viac »

Smrtiaca ilúzia !

30.08.2019

[caption id="attachment_577" align="alignright" width="284"] Závoj smrtiacej ilúzie. Foto:https://pixabay.com/sk/[/caption] Môže falošná predstava, ilúzia zabíjať? A môže to robiť vo veľkom viac »

špión, špionáž, hacker, útok, počítač, dáta, programátor, heslo, kód

Počítačový vírus ochromil v Česku nemocnicu, skolabovali prístroje aj sieť

11.12.2019 10:08

Prevádzka benešovskej nemocnice ochromil počítačový kryptovírus, ktorý v noci na stredu napadol nemocničný počítačový systém.

Škoda Karoq

Slovensko preberie Česku výrobu Škody Karoq

11.12.2019 10:00

Česká Škoda Auto dokáže predať o 100-tisíc vozidiel viac, ako je schopná vyrobiť. Slovensko tak získa časť výroby, ktorá mohla skončiť v Česku.

MZV: Otvorenie generálneho konzulátu v New Yorku

Lajčák s Pellegrinim otvorili nový generálny konzulát v New Yorku

11.12.2019 09:46

Budova v najväčšom meste USA je vo vlastníctve štátu.

BMW X6 M Competition - 2019

Magna v Kechneci chystá veľké investície, vyrábať budú aj pre BMW

11.12.2019 09:35

Kanadský koncern sa rozhodol do závodu v Kechneci investovať viac ako 170 miliónov eur určených na kúpu technológií, liniek a reštrukturalizáciu závodu.

milano

„Aj keď má niekto hojnosť, jeho život nevyplýva z toho, čo má.“ — LUKÁŠ 12:15.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 39083x
Priemerná čítanosť článkov: 1448x

Autor blogu

Kategórie