Založ si blog

Evolúcia a mlynček na mäso.

Pozná každý jednoduchý , klasický mlynček na mäso zo zliatiny hliníka /železa/ ,ktorý sa používa ešte stále v našich domácnostiach?

 

Myslím si,že väčšina áno. Aj keď dnes sú aj modernejšie, elektrické. Ale k veci. Daný mlynček sa skladá zo siedmych dielov./teleso mlynčeka,šnek,kľuka, skrutka kľuky,kruhová doska s otvormi,nôž,maticový uzáver telesa mlynčeka/. Teda,mlynček má sedem častí.

Veda, evolucionisti hovoria,že nejaká pravda,jav  sa dokazuje faktami,overovaním,experimentom, najlepšie opakovaným.

Tak skúsme sa pozrieť na jeden taký experiment. Ak by sme dali týchto sedem jednotlivých dielov mlynčeka do nejakého zariadenia, otáčajúceho sa bubna a točili ním akokoľvek dlho,…..poskladali by sa  tie jednotlivé diely samé, do mlynčeka ,/dohromady/ ako ho poznáme v zloženom stave?

Zrejme už tušíme,že tým chceme navodiť situáciu, ako na počiatku prebiehala evolúcia? Už slovo –„počiatok“  je mätúce pre evolucionistov,ale to teraz nebudeme rozoberať.

Matka príroda je vraj múdra,…ale aj tak/ignorujme to/ aj preto sme jej pomohli a zabezpečili sme sedem  dielov mlynčeka,…..tiež sme ich dali do uzavretého malého priestoru, aby bola väčšia šanca na spojenie daných dielov,…..tiež sme jej zabezpečili otáčajúci sa bubon, /opäť na zvýšenie šancí/,….a aj silu ,ktorá by krútila  daný bubon.  Dokonca by sme  matke prírode dali aj neobmedzený čas na to,aby mohla úspešne realizovať experiment .Milión,…miliardu,…..bilión,….nekonečno rokov. Môžme hádať,… podarilo by sa jej to?

Zložil by sa daný mlynček dohromady?

Odpovedať môže každý sám za seba. Možno poviete ,že je to zlý príklad, ale nie je to tak.  Tu si musíme uvedomiť,že na počiatku,keď nejaká sila začala  niečo vraj tvoriť, tak nebolo vôbec nič. Teda, boli to omnoho ťažšie podmienky, ako mala „matka príroda“, evolúcia v našom názornom príklade,experimente.

Položme si otázku-je vesmír so všetkým ,čo dnes poznáme /celé stvorenstvo,život,inteligencia/ viac ako sedem dielov mlynčeka na mäso?

Ak by sa nám to nepodarilo nikdy s daným mlynčekom, aj keď sme tomu napomohli,….mohlo to vyjsť slepým silám,náhode?

Aj keď veda by nemala pripúšťať také pojmy ako – „slepá sila,náhoda“. Ale budiž, tentokrát v záujme nášho experimentu prižmúrime oči.

Alebo veríme, že keď hodíme nespočetne krát /astronomické číslo/ hracou kockou, vyjdú nám samé šestky? Lebo ak by sa tak nestalo,čo len jeden raz, tak by sme tu mali-big crash,….a nie „tvoriaci“ big bang.

Kde sa to zastavilo? Budem aj ja raz človekom? Foto:https://pixabay.com/sk/

A preto sa už  ani radšej nepýtajme na nejaké interakcie,kooperáciu,riadenie,presné nastavenie,ucelené systémy,účelnosť  a podobne, aby sme sa nezamotali.

Lebo niekto by sa ma mohol ešte spýtať,či som videl, alebo počul ako – nikým/ničím/ neriadená explózia mohla vytvoriť niečo ,pekné, živé a zmysluplné?

Priznám sa, priviedlo by ma to do pomykova. Ale, nehovorí sa,že „keď pánbožko dá, tak aj motyka vystrelí“?

Vždy som závidel takú silnú vieru tých,čo veria v evolúciu. Ak by ju mali religionisti ,veriaci, tak dnes by nebolo žiadneho ateistu.

Ukončime teraz náš krátky exkurz do experimentálnej vedy, citáciou z Písma:

„Veď každý dom musí niekto postaviť; a ten, kto postavil všetko, je Boh.“  Hebrejom 3,4.

Niekto raz povedal, že genialita spočíva v jednoduchosti! Niečo bude na tom pravdy.

———————————————————————————————-

Foto/zdroj/ https://pixabay.com/sk/

Ako sa to všetko skončí?

02.05.2020

Mnohí ľudia by chceli poznať odpoveď na nadhodenú otázku. A tiež aj to, že ak pominie súčasná pandémia koronavírusu, či môžme očakávať zmenu k lepšiemu? A je to úplne prirodzené. Dnes aj mnohí neveriaci /inoverci-nekresťania/ zbystrili svoju pozornosť, a zaujímajú sa viac ako obyčajne o budúcnosť, o dianie vo svete a dokonca hľadajú mnohí aj odpovede na [...]

Ako sa bezpečne skryť pred štvrtým, apokalyptickým jazdcom?

12.04.2020

Jedno pozoruhodné proroctvo je zaznamenané v 6 kapitole knihy Zjavenie. Ježiš tu láme sedem pečatí zo zvitku, čo poukazuje na odhalenie, oznámenie niečoho dôležitého, čo sa spĺňa v dnešných časoch. Citujem: ……… „Keď otvoril štvrtú pečať, počul som hlas štvrtého Živého /cherubína/: „Poď!“ A hľa, mŕtvolne bledý kôň a ten, [...]

“ . . . . . a nič nezbadali, . . . . . . . “ ? !

28.03.2020

V Biblii u Matúša v 24 kapitole 37-44 …… je jedno závažné vyhlásenie ktoré má veľmi veľký dosah na našu budúcnosť, život. Citujem danú správu: ——————————–: Bdejte, aby ste neboli prekvapení :——————————- „Ako bolo za dní Noema, tak [...]

USA, Severná Karolína, vrah, moslimovia, Stephen Hicks,

Streľba v Južnej Karolíne si vyžiadala dvoch mŕtvych a osem zranených

05.07.2020 14:42

Polícia zatiaľ v súvislosti so streľbou v klube nezatkla nijakých podozrivých.

chorvátsko voľby plenkovič

V Chorvátsku sa konajú parlamentné voľby

05.07.2020 13:37

Predpokladá sa, že koalícia pod vedením opozičných Sociálnych demokratov (SDP) získa väčšinu parlamentných kresiel.

Igor Matovič

Matovič: Z Trnavy sa neodsťahujem, som tam doma

05.07.2020 13:00

Igor Matovič (OĽaNO) je premiérom už vyše sto dní. Ako vyzerá jeho bežný deň a zvykol si už na ochranku?

Prezidentka Omša Sviatok Cyril Metod

Čaputová: Cyril a Metod boli odvážni ľudia, šírili múdrosť, vzdelanie a vieru

05.07.2020 11:42, aktualizované: 17:06

Prezidentka Čaputová si Sviatok svätého Cyrila a Metoda pripomenula na bohoslužbe v Kostole svätej Margity v Bratislave.

milano

1 Kor. 7,29-31 - "Hovorím vám, bratia, že už nezostáva veľa času. Odteraz nech tí, čo majú manželku, žijú tak, ako keby ju nemali; tí, čo plačú, ako keby neplakali; tí, čo sa radujú, ako keby sa neradovali; tí, čo kupujú, ako keby nič nemali, a tí, čo užívajú svet, nech ho neužívajú naplno, lebo scéna tohto sveta sa mení."

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 72135x
Priemerná čítanosť článkov: 2186x

Autor blogu

Kategórie