Založ si blog

Kresťan a politika.

Môže byť kresťan v politike? Aký postoj k tomu zaujíma Biblia, pretože pre kresťana to by malo byť vodidlo v tejto otázke?

Angažovali sa kresťania v politike v  1 storočí?

Tu jednoznačne všetci historici poukazujú ,že nie. Nebolo to možné, ak chcel niekto zostať verný Kristovi a jeho slovám, že – „kresťan nesmie byť časťou sveta“.  Ján 17,14.

 

2x Foto:https://pixabay.com/sk/

 

 

 

POLITIKA Z POHĽADU BOŽIEHO SLOVA

.

Prečo to nebolo možné? Skúsme si položiť otázku,….. kto podla Ježiša vládne tomuto svetu? Podla slov Ježiša /Biblie/ je to Boží odporca ,satan. Vieme, že práve on ponúkal Ježišovi, keď ho pokúšal – „všetky vlády/kráľovstvá/ aj ich slávu“.  Mat.4,8.

A ak sa pozrieme do knihy Daniel, alebo do Zjavenia tak vieme, že naozaj satan a démonske kniežatá stoja za politickými prvkami sveta. A ovládajú ich, manipulujú.

Daniel 7 kapitola,. Ján 12,31,. 14,30,. 16,11

Prečo potom tá zmena?  Nuž , Augustín a konvertiti z pohanov ,ovplyvnili túto skutočnosť. A on vo svojom diele „Boží štát“ /De civitate Dei/ zmieril svet ,ktorému vládne satan s Bohom, a tak nastal radikálny obrat v tejto otázke.

Foto:https://pixabay.com/sk/

Samozrejme, všetko sa to dialo aj v kontexte Konštantínovej politiky a iných činiteľov. Otázka ale stojí, či dostal od Boha poverenie na túto zmenu, a či jeho učiteľ – Kristus ju schválil?  A či máme vládcu tohto sveta  už vnímať ako svojho „kamaráta“?

Kresťan, ak číta Bibliu a prichádza k istým veršom, musí mať veľkú dilemu, ak príde k tým statiam, ktoré popierajú možnosť takejto zmeny, ako urobil Augustín. A tu musí uvažovať – je možný konkordát medzi Bohom a diablom? Alebo – „Aká je zhoda medzi Kristom a Beliarom? /satanom/“?  2 Kor.6,15

Jakub 4,4   – nedáva priestor na nejaké špekulácie:……..Cudzoložníci a cudzoložnice, či vy neviete, že priateľstvo sveta je nepriateľstvom s Bohom? Tedy ktokoľvek by chcel byť priateľom sveta, stáva sa nepriateľom Božím.“

Samozrejme, už známy-Adamov syndróm, nás bude poháňať k tomu, aby sme si tento „banálny“ priestupok obhájili , sebe vlastným spôsobom.

Známy spisovateľ Francois Mauriac  /V čo verím/ napísal:  „Ja nikdy nepripustím a nik na svete ma neprinúti pripustiť, že by kresťan  mal právo zastávať  hocijaký politický názor a pomáhať mu k víťazstvu hocakými metódami.“ /str.61/

A to on ešte určite netušil, že práve vtedy si dávame na „pravicu a čelo“ to známe „číslo človeka“: 666., alebo „šelmy“. A ako vieme, pod týmto obrazom   vystupujú politické prvky sveta. /vlády/    Daniel 7 kapitola,  Zjavenie 13,18.

A nie je ani ťažké pochopiť, že „pravica a čelo“ symbolizujú aktívnu podporu /ruka/ a aj náš postoj /myseľ=čelo/….akejkoľvek politike. A zo správania ľudí ignorovania danej výstrahy nepochopiteľne vysvitá, že ich netrápia ani slová zo Zjavenia, ak aj podporujú obraznú –„šelmu“.

Budú sa jej klaňať všetci obyvatelia zeme, ktorých mená nie sú od založenia sveta zapísané v knihe života Baránka,“   Zjav.13,8.

A to najlepšie na záver: Opäť, pán Mauriac to pekne zhrnul vo svojich slovách, ako by sa k tomu mal postaviť kresťan?

„Hľadať Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť je jediná politika , akú smie kresťan robiť“. /str.67/

A úplne na záver: Myslíme si, že politika zjednocuje a prispieva k súdržnosti, láske ,…alebo naopak rozdeľuje ľudí? Každý si odpovedzme ako uznáme.

———————————————————————————————–

 

3x-Foto:/zdroj/https://pixabay.com/

 

Pokrivený, prekrútený Boh.

22.11.2019

Žalmista uvádza jedno zvláštne pravidlo: ..... "S milosrdným svätým sa dokazuješ milosrdným svätým; s bezúhonným človekom sa dokazuješ bezúhonným; s čistým sa dokazuješ čistým a s viac »

Môže byť falošné náboženstvo /učenie/ horšie , ako samotná neviera?

21.11.2019

[caption id="attachment_701" align="alignright" width="248"] Prečo tá žaloba?[/caption] Čo sa deje, ak sme v náboženstve, čo učí nesprávne, ...ľudské náuky a nebiblické tradície? A to aj viac »

Všetko je možné! Pravoslávny kňaz chváli Jehovových svedkov.

27.09.2019

Sú Jehovovi svedkovia "extrémistickou skupinou", alebo si zaslúžia pochvalu za svoju činnosť a bezúhonnosť? Zaujímavé je to, že svojho času ..... Prezident Putin vyznamenal rodinu Jehovových viac »

BMW X6 M Competition - 2019

Magna v Kechneci chystá veľké investície, vyrábať budú aj pre BMW

11.12.2019 09:35

Kanadský koncern sa rozhodol do závodu v Kechneci investovať viac ako 170 miliónov eur určených na kúpu technológií, liniek a reštrukturalizáciu závodu.

Europol, Haag

Pri záťahu proti pedofilnej sieti na WhatsApp zadržali v 11 štátoch 33 ľudí

11.12.2019 09:14

Väčšinu osôb zadržali v Španielsku. Medzi zadržanými je aj 14 maloletých.

biely prášok, hasiči, antrax

Hasiči zasahovali pre neznámu bielu látku, nešlo o antrax

11.12.2019 09:03

Išlo o tuhú bielu látku, ktorú nahlásili v blízkosti vstupu do rodinného domu.

Somálsko útok

Džihádisti zaútočili na hotel v Mogadiše, zabili päť ľudí

11.12.2019 08:34

Podľa polície prišli o život traja civilisti a dvaja príslušníci bezpečnostných síl. Zranenia utrpeli dvaja vojaci a deviati civilisti.

milano

„Aj keď má niekto hojnosť, jeho život nevyplýva z toho, čo má.“ — LUKÁŠ 12:15.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 39080x
Priemerná čítanosť článkov: 1447x

Autor blogu

Kategórie