Založ si blog

Pokrivený, prekrútený Boh.

Žalmista uvádza jedno zvláštne pravidlo: ….. „S milosrdným svätým sa dokazuješ milosrdným svätým; s bezúhonným človekom sa dokazuješ bezúhonným; s čistým sa dokazuješ čistým a s premršteným sa dokazuješ prevráteným.“ / 18,27,  Roh. preklad/ Tiež: 2 Sam. 22,27.
Čo vyplýva z tohto textu? Nuž, je to jedna – všeobecne platná pravda, že mi ľudia „veríme tomu, čomu chceme veriť.“ A čomu nechceme veriť, tak tam nepomôže nič, ani dôkazy, ani zdravý úsudok, …. proste nič! A tak, ak nejaký pokorný a vytrvalý človek chce úprimne nájsť pravdu o sebe, živote a Bohu skúmaním Písma, tak ju určite nájde. Matúš 7,7.,   Lukáš 11,9-13.
Otázka, ….. je ale logické predpokladať, že ak existuje Boh, tak musí byť naozaj „Boh lásky“, múdry a spravodlivý? Alebo, …. vieme si predstaviť fungujúci vesmír, ak by nestál na tej najvyššej hodnote, ktorá jediná dokáže urobiť  ľudí šťastných a jednotných? A ktorá tiež aj umožňuje existenciu čistej a krásnej planéty?
Ale, ak mám postranné úmysly, nesprávne pohnútky a Bibliou chcem dokázať neexistenciu Boha, alebo to, že Boh Biblie je pochabý, prekrútený, pokrivený, …. tak takému človeku sa to – určite podarí!  A na to poukazuje aj úvodný text! A v jeho očiach bude potom Boh lásky ako nejaká zlovestná kreatúra. A tak je na svete aj druhá tvár Boha – Krutý Jahve! Ktorého /údajne/ „hnev stlmil a vyvážil láskou v Novom zákone jeho syn Ježiš.“ /Krutosti v knihách Starého zákona/ A dôsledok takéhoto zmýšľania je potom „prevrátená, zvrátená myseľ“, čo je veľmi škodlivý, sebazničujúci proces u zlých a pyšných ľudí. Pozri.: Daniel 12,10., !  Príslovia 8,36Rim.1,28 !
Samozrejme, tých názorov na „druhú tvár Boha“ je veľmi veľa. Predpoklad Boha (Dawkins: The God Delusion)
A najtragickejšie je to, že aj „náboženstvá zavše sfalšovali Boží obraz tým, že mu nasadili masku démonickosti“, a tým len podporili tých, ktorí chcú vidieť Boha „prekrúteného“. /Nemecký, katolícky katechizmus , str.22.,24-25/ Teda, ako to je? Je vari Boh Biblie rozdvojený , – schizofrenický?

Aký Boh sa skrýva v Písme?

Nuž, skúsme mu dať priestor a nech nám ON odpovie: …. „Ja som Jahve a nemením sa“. Malachiáš 3,6,.., Jakub 1,17..
Katolícky preklad Biblie ešte k tomu dodáva: /Izaiáš 41,4/ ….. „Kto to spravil? Kto učinil? Ten, čo rody volá od počiatku. Ja, Jahve, prvý a ten istý som i posledný.“
Záver: Nemôže byť Boh Biblie – „Krutý Boh“ a zároveň aj „Boh lásky“. Iba jedno môže byť pravda. A pravdou je aj to, že Boh Starého zákona je aj Bohom Nového zákona. A keď budeme naozaj chcieť pochopiť Boha a spoznať ho, tak sa ľahko dopátrame k správnej odpovedi. Pretože aj mnohí tí, čo vedia správnu odpoveď, museli si zodpovedať, niektoré na prvý pohľad – mätúce otázky. Chce to len lepšie spoznať Boha Biblie.  A hlavne  –  nikdy nesúďme Boha podla našich  ľudských, nedokonalých a obmedzených noriem. .Izaiáš 55,8-9.

„Skúste a presvedčte sa, aký dobrý je Jahve! Šťastný človek, čo sa utieka k nemu“. Žalm 34,9.

Nikdy neexistuje bezvýchodisková situácia v živote človeka a to ani v realite dnešných dní!

13.01.2023

(Doporučenie: Kto chce viac získať z tohoto článku, môže si pozrieť aj všetky odkazy na biblické texty, ktoré sú vyznačené inverzne.) Možno, pri názve tohoto blogu vás napadnú slová, že – nádej zomiera posledná. Ale ja začnem uistením, že skutočná nádej nikdy nezomiera. Ale sa napĺňa, a my potom zisťujeme,(alebo ešte len zistíme) že stálo za to veriť [...]

„Ja Som“ = „Ja som, ktorý som“ ? !

06.02.2021

Ako to vlastne je? A tak skúsme opäť uvažovať pomocou Božieho slova a zdravého úsudku, a možno pochopíme, /ak tak bude chcieť Boh, ktorý pokorným dáva porozumenie/, že nie všetko čo nám niekto tvrdí musí byť pravda. Aj keď to tvrdí väčšina. Z biblickej opakovanej histórie by sme to mali aspoň vedieť, ak ju dobre poznáme?! A verme, že skúmanie, kladenie otázok, [...]

„A pekelné brány ju nepremôžu“. – (ale niekde sa stala chyba, niekoho predsa premohli)

18.12.2020

Citujem, ……. „Akokoľvek zázračne to znie, Cirkev sa naozaj za celých dve tisíc rokov ani raz nepomýlila v otázkach viery alebo mravov. Je to vlastne skutočný zázrak, ktorý by mohol komukoľvek poslúžiť na dôkaz božskosti katolíckej Cirkvi. Mnohí by radi dokázali aspoň jeden jediný omyl katolíckej Cirkvi v jej dvetisíc-ročnej histórii. Nikomu sa to [...]

mexiko

Zrútenie strechy kostola v Mexiku si vyžiadalo 10 mŕtvych a 60 zranených

02.10.2023 23:36

Medzi zranenými sú aj deti od štyroch mesiacov do deväť rokov.

Kosovo srbsko

Balkánu hrozí nová vojna, tvrdí kosovská ministerka zahraničia: Vučiča zastavia len sankcie

02.10.2023 23:17, aktualizované: 23:42

Gërvallová-Schwarzová uviedla, že Srbsko chce v Bruseli donútiť Kosovo súhlasiť s územnými ústupkami.

Medveď grizzly

Grizzly v kanadských horách zabil manželov, správcovia parku ho usmrtili

02.10.2023 22:17

Záchranári kvôli nepriaznivému počasiu nemohli turistom prísť na pomoc vrtuľníkom a museli sa na miesto vydať pešo.

Kaczynski

Kaczyński vytiahol do boja o voliča benzín a naftu: Orlen ceny znížil už 15-krát

02.10.2023 20:43

Vlnu posmechu vyvolal námestník ministra športu a poslanec za PiS Jacek Osuch, ktorý zobral čerpaciu stanicu útokom.

milano

"Ako je napísané: Nik nie je spravodlivý, celkom nik. Nik nie je rozumný, nik nehľadá Boha. Všetci poblúdili, úplne sa zvrhli, nikto nerobí dobre, celkom nik." Rim.3,10-12. (Botekov preklad) Prečo je tomu tak? Pretože poznanie Boha, porozumenie Pravdy, mnohí vymenili za náboženský formalizmus, tradíciu (folklór).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 171319x
Priemerná čítanosť článkov: 4630x

Autor blogu

Kategórie