Založ si blog

Pokrivený, prekrútený Boh.

Žalmista uvádza jedno zvláštne pravidlo: ….. „S milosrdným svätým sa dokazuješ milosrdným svätým; s bezúhonným človekom sa dokazuješ bezúhonným; s čistým sa dokazuješ čistým a s premršteným sa dokazuješ prevráteným.“ / 18,27,  Roh. preklad/ Tiež: 2 Sam. 22,27.
Čo vyplýva z tohto textu? Nuž, je to jedna – všeobecne platná pravda, že mi ľudia „veríme tomu, čomu chceme veriť.“ A čomu nechceme veriť, tak tam nepomôže nič, ani dôkazy, ani zdravý úsudok, …. proste nič! A tak, ak nejaký pokorný a vytrvalý človek chce úprimne nájsť pravdu o sebe, živote a Bohu skúmaním Písma, tak ju určite nájde. Matúš 7,7.,   Lukáš 11,9-13.
Otázka, ….. je ale logické predpokladať, že ak existuje Boh, tak musí byť naozaj „Boh lásky“, múdry a spravodlivý? Alebo, …. vieme si predstaviť fungujúci vesmír, ak by nestál na tej najvyššej hodnote, ktorá jediná dokáže urobiť  ľudí šťastných a jednotných? A ktorá tiež aj umožňuje existenciu čistej a krásnej planéty?
Ale, ak mám postranné úmysly, nesprávne pohnútky a Bibliou chcem dokázať neexistenciu Boha, alebo to, že Boh Biblie je pochabý, prekrútený, pokrivený, …. tak takému človeku sa to – určite podarí!  A na to poukazuje aj úvodný text! A v jeho očiach bude potom Boh lásky ako nejaká zlovestná kreatúra. A tak je na svete aj druhá tvár Boha – Krutý Jahve! Ktorého /údajne/ „hnev stlmil a vyvážil láskou v Novom zákone jeho syn Ježiš.“ /Krutosti v knihách Starého zákona/ A dôsledok takéhoto zmýšľania je potom „prevrátená, zvrátená myseľ“, čo je veľmi škodlivý, sebazničujúci proces u zlých a pyšných ľudí. Pozri.: Daniel 12,10., !  Príslovia 8,36Rim.1,28 !
Samozrejme, tých názorov na „druhú tvár Boha“ je veľmi veľa. Predpoklad Boha (Dawkins: The God Delusion)
A najtragickejšie je to, že aj „náboženstvá zavše sfalšovali Boží obraz tým, že mu nasadili masku démonickosti“, a tým len podporili tých, ktorí chcú vidieť Boha „prekrúteného“. /Nemecký, katolícky katechizmus , str.22.,24-25/ Teda, ako to je? Je vari Boh Biblie rozdvojený , – schizofrenický?

Aký Boh sa skrýva v Písme?

Nuž, skúsme mu dať priestor a nech nám ON odpovie: …. „Ja som Jahve a nemením sa“. Malachiáš 3,6,.., Jakub 1,17..
Katolícky preklad Biblie ešte k tomu dodáva: /Izaiáš 41,4/ ….. „Kto to spravil? Kto učinil? Ten, čo rody volá od počiatku. Ja, Jahve, prvý a ten istý som i posledný.“
Záver: Nemôže byť Boh Biblie – „Krutý Boh“ a zároveň aj „Boh lásky“. Iba jedno môže byť pravda. A pravdou je aj to, že Boh Starého zákona je aj Bohom Nového zákona. A keď budeme naozaj chcieť pochopiť Boha a spoznať ho, tak sa ľahko dopátrame k správnej odpovedi. Pretože aj mnohí tí, čo vedia správnu odpoveď, museli si zodpovedať, niektoré na prvý pohľad – mätúce otázky. Chce to len lepšie spoznať Boha Biblie.  A hlavne  –  nikdy nesúďme Boha podla našich  ľudských, nedokonalých a obmedzených noriem. .Izaiáš 55,8-9.

„Skúste a presvedčte sa, aký dobrý je Jahve! Šťastný človek, čo sa utieka k nemu“. Žalm 34,9.

“ . . . . . a nič nezbadali, . . . . . . . “ ? !

28.03.2020

V Biblii u Matúša v 24 kapitole 37-44 …… je jedno závažné vyhlásenie ktoré má veľmi veľký dosah na našu budúcnosť, život. Citujem danú správu: ——————————–: Bdejte, aby ste neboli prekvapení :——————————- „Ako bolo za dní Noema, tak [...]

Učenie antikrista – „Iný Ježiš“ ! . . . . . . . . . . . . (Biblický Ježiš versus Helénsky Ježiš. )

06.03.2020

Nečakajme na antikrista, ten je už dávno tu. Už 1900 rokov pôsobí a zvádza dôverčivých, čo sa opierajú len o svoj „rozum“. A zložitá dogmatika /rôzne špekulatívne, metafyzické pojmy/ je tiež len potvrdením tohto faktu. A tak, ….. ako tvrdí istý učenec – „keď sa zamýšľam nad zložitou Christológiou, ….keď listujem v rôznych [...]

„Vyjdi môj ľud z Veľkého Babylonu“! Ide vám o život! . .. .. .. .. .. .. . /ale kto to je? /

15.02.2020

Pud sebazáchovy je veľmi silná emócia, ktorá nám pomáha prežiť. Otázka stojí: Ako by sme sa správali v čase ohrozenia? Utečieme, útočíme, zachováme si chladnú hlavu, podľahneme panike alebo pichneme hlavu do piesku? Aké sú naše reakcie v kritických situáciách? Je náš pud sebazáchovy dostatočne silný, aby sme v prípade potreby urobili také opatrenia , ktoré by [...]

Zvládneme to, Bratislavský hrad

Boj proti koronavírusu: Testy a testy, koľko nájdu nových nakazených?

28.03.2020 10:00

Vo štvrtok štát otestoval väčší počet ľudí na koronavírus. Z takmer tisíc vzoriek ho malo 43 ľudí. Koľko to bude po testovaní v piatok?

peniaze, bankovky, mince, euro

Súkromné zdravotné poisťovne odhadujú výpadky príjmov v miliónoch eur

28.03.2020 09:49

Šéf Dôvery Kultan poukázal na to, že kondícia zdravotníctva nebola dobrá ani pred epidémiou.

Virus Outbreak South Korea

Južná Kórea: Viac ako polovica známych nakazených sa už vyliečila

28.03.2020 09:33

Južná Kórea sprísnila kontrolu hraníc a v piatok začala uplatňovať dvojtýždňovú karanténu.

recyklacia, pet flasa, pet flase, plast, triedeny odpad

V Bratislave pracuje automatizovaná separačná linka odpadu

28.03.2020 09:22

Linka bola projektovaná a postavená pre potreby hlavného mesta.

milano

Mat. 24,14 - "Toto evanjelium o kráľovstve sa bude hlásať po celom svete na svedectvo všetkým národom. A potom príde koniec."

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 55734x
Priemerná čítanosť článkov: 1798x

Autor blogu

Kategórie