Založ si blog

Pokrivený, prekrútený Boh.

Žalmista uvádza jedno zvláštne pravidlo: ….. „S milosrdným svätým sa dokazuješ milosrdným svätým; s bezúhonným človekom sa dokazuješ bezúhonným; s čistým sa dokazuješ čistým a s premršteným sa dokazuješ prevráteným.“ / 18,27,  Roh. preklad/ Tiež: 2 Sam. 22,27.
Čo vyplýva z tohto textu? Nuž, je to jedna – všeobecne platná pravda, že mi ľudia „veríme tomu, čomu chceme veriť.“ A čomu nechceme veriť, tak tam nepomôže nič, ani dôkazy, ani zdravý úsudok, …. proste nič! A tak, ak nejaký pokorný a vytrvalý človek chce úprimne nájsť pravdu o sebe, živote a Bohu skúmaním Písma, tak ju určite nájde. Matúš 7,7.,   Lukáš 11,9-13.
Otázka, ….. je ale logické predpokladať, že ak existuje Boh, tak musí byť naozaj „Boh lásky“, múdry a spravodlivý? Alebo, …. vieme si predstaviť fungujúci vesmír, ak by nestál na tej najvyššej hodnote, ktorá jediná dokáže urobiť  ľudí šťastných a jednotných? A ktorá tiež aj umožňuje existenciu čistej a krásnej planéty?
Ale, ak mám postranné úmysly, nesprávne pohnútky a Bibliou chcem dokázať neexistenciu Boha, alebo to, že Boh Biblie je pochabý, prekrútený, pokrivený, …. tak takému človeku sa to – určite podarí!  A na to poukazuje aj úvodný text! A v jeho očiach bude potom Boh lásky ako nejaká zlovestná kreatúra. A tak je na svete aj druhá tvár Boha – Krutý Jahve! Ktorého /údajne/ „hnev stlmil a vyvážil láskou v Novom zákone jeho syn Ježiš.“ /Krutosti v knihách Starého zákona/ A dôsledok takéhoto zmýšľania je potom „prevrátená, zvrátená myseľ“, čo je veľmi škodlivý, sebazničujúci proces u zlých a pyšných ľudí. Pozri.: Daniel 12,10., !  Príslovia 8,36Rim.1,28 !
Samozrejme, tých názorov na „druhú tvár Boha“ je veľmi veľa. Predpoklad Boha (Dawkins: The God Delusion)
A najtragickejšie je to, že aj „náboženstvá zavše sfalšovali Boží obraz tým, že mu nasadili masku démonickosti“, a tým len podporili tých, ktorí chcú vidieť Boha „prekrúteného“. /Nemecký, katolícky katechizmus , str.22.,24-25/ Teda, ako to je? Je vari Boh Biblie rozdvojený , – schizofrenický?

Aký Boh sa skrýva v Písme?

Nuž, skúsme mu dať priestor a nech nám ON odpovie: …. „Ja som Jahve a nemením sa“. Malachiáš 3,6,.., Jakub 1,17..
Katolícky preklad Biblie ešte k tomu dodáva: /Izaiáš 41,4/ ….. „Kto to spravil? Kto učinil? Ten, čo rody volá od počiatku. Ja, Jahve, prvý a ten istý som i posledný.“
Záver: Nemôže byť Boh Biblie – „Krutý Boh“ a zároveň aj „Boh lásky“. Iba jedno môže byť pravda. A pravdou je aj to, že Boh Starého zákona je aj Bohom Nového zákona. A keď budeme naozaj chcieť pochopiť Boha a spoznať ho, tak sa ľahko dopátrame k správnej odpovedi. Pretože aj mnohí tí, čo vedia správnu odpoveď, museli si zodpovedať, niektoré na prvý pohľad – mätúce otázky. Chce to len lepšie spoznať Boha Biblie.  A hlavne  –  nikdy nesúďme Boha podla našich  ľudských, nedokonalých a obmedzených noriem. .Izaiáš 55,8-9.

„Skúste a presvedčte sa, aký dobrý je Jahve! Šťastný človek, čo sa utieka k nemu“. Žalm 34,9.

„Ja Som“ = „Ja som, ktorý som“ ? !

06.02.2021

Ako to vlastne je? A tak skúsme opäť uvažovať pomocou Božieho slova a zdravého úsudku, a možno pochopíme, /ak tak bude chcieť Boh, ktorý pokorným dáva porozumenie/, že nie všetko čo nám niekto tvrdí musí byť pravda. Aj keď to tvrdí väčšina. Z biblickej opakovanej histórie by sme to mali aspoň vedieť, ak ju dobre poznáme?! A verme, že skúmanie, kladenie otázok, [...]

„A pekelné brány ju nepremôžu“. – (ale niekde sa stala chyba, niekoho predsa premohli)

18.12.2020

Citujem, ……. „Akokoľvek zázračne to znie, Cirkev sa naozaj za celých dve tisíc rokov ani raz nepomýlila v otázkach viery alebo mravov. Je to vlastne skutočný zázrak, ktorý by mohol komukoľvek poslúžiť na dôkaz božskosti katolíckej Cirkvi. Mnohí by radi dokázali aspoň jeden jediný omyl katolíckej Cirkvi v jej dvetisíc-ročnej histórii. Nikomu sa to [...]

Založme oheň, budeme páliť vojenskú výzbroj celého sveta!

25.07.2020

Námet daného blogu platí do slova a do písmena. Blíži sa čas, keď naozaj sa budú „páliť“ sedem rokov všetky zbrane sveta. Aj keď to slovo – „páliť“ môžme chápať či už ako – likvidovať, ničiť, alebo aj doslovne. Nakoľko oheň zohráva primárnu úlohu v taviacich peciach. A väčšina zbraní je zo železa. Dané proroctvo môžme [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

milano

"Veď im môžem dosvedčiť, že horlia za Boha, ale nie podľa pravého poznania; keďže nepoznajú Božiu spravodlivosť a usilujú sa postaviť svoju spravodlivosť, nepodriadili sa Božej spravodlivosti". Rimanom 10,2-3.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 147127x
Priemerná čítanosť článkov: 4087x

Autor blogu

Kategórie