Založ si blog

“ . . . . . a nič nezbadali, . . . . . . . “ ? !

V Biblii u  Matúša v 24 kapitole 37-44 …… je jedno závažné vyhlásenie ktoré  má veľmi veľký dosah na našu budúcnosť, život. Citujem danú správu:

——————————–: Bdejte, aby ste neboli prekvapení :——————————-
„Ako bolo za dní Noema, tak bude aj pri príchode Syna človeka.  Ako v dňoch pred potopou ľudia jedli a pili, ženili sa a vydávali až do toho dňa, keď Noe vošiel do korába, a nič nezbadali, až prišla potopa a zmietla všetkých, tak bude aj pri príchode Syna človeka. Vtedy budú na poli dvaja: jeden vzatý,/na prežitie/ druhý ponechaný. /na zničenie/. Dve budú mlieť na mlyne: jedna bude vzatá, druhá ponechaná. Bdejte teda, lebo neviete, v ktorý deň príde váš Pán.  Uvedomte si: keby hospodár vedel, v ktorú nočnú hodinu príde zlodej, bdel by a nedal by mu vlámať sa do domu.  Preto aj vy buďte pripravení, lebo Syn človeka príde v hodinu, o ktorej neviete.“

Zrejme vieme čo sa stalo v Noemových dňoch? Boh zoslal potopu na svet

bezbožných ľudí.  Ale všetkých dopredu varoval prečo a ako  ide daný skutok vykonať?! A predsa nikto na danú výstrahu nereagoval  okrem Noema a jeho rodiny! Prečo ale tá zarážajúca nevšímavosť? Predsa aj Noe osobne varoval a upozorňoval ľudí, a mohli to vidieť už aj z jeho ojedinelého, staviteľského diela – korábu?! Tak prečo ľudia nepodnikli kroky k záchrane? Určite tiež

Čo je dnešným „korábom“ na záchranu?

videli to veľkolepé „predstavenie“ v podobe zvierat ktoré smerovali do korábu. Mohlo to niekomu uniknúť? Tiež je zrejme, že daný koráb Noe staval niekoľko desaťročí /cca 40-50 rokov/, a predsa nič. A je možné, že daní ľudia mohli vidieť ten ohlásený zásah Boha aj z iných ukazovateľov. Nie je to zarážajúce, že to všetci ignorovali, aj keď život je to najcennejšie, čo vlastníme?
Kde bol ten problém nepochopiteľného, ľudského jednania v daných časoch?
Nuž Biblia to opisuje, že – to spočívalo v ich skazenosti a v tom, čo je vidno aj na začiatku danej biblickej správy z úvodu. V daných časoch pred potopou boli ľudia až príliš zamestnaní činnosťami, ktoré neboli ničím zlým. Lebo jesť , piť , ženiť sa, vydávať, sadiť, stavať, predávať, kupovať a podobne, sú bežné a potrebné činnosti. Ale daná generácia bola nimi tak pohltená, že si nevšímali výstrahy od Boha. Ježiš aj preto povedal, že – ako jeho prvý príchod  /=zničenie Jeruzalemu v roku 70,n.l/, tak aj naša doba/ pred jeho druhým príchodom/ bude presne taká ako aj Noemove dni. Rovnako aj v dnešnej dobe, sa ľudia vo všeobecnosti zameriavajú len na bežné veci hmotného rázu a duchovné veci zanedbávajú. Alebo ich nahradia istým, zdedeným  – náboženským formalizmom., aby sa nepovedalo, že nemajú duchovné zmýšľanie. Aj dnes ľudia vo svete reagujú na posolstvo o Božom Kráľovstve, na výstrahy, varovania s ľahostajnosťou,  posmechom  či dokonca prenasledovaním.  A tiež aj dnes ľudia odmietajú vidieť tie mnohé znamenia  posledných dní  tohto skazeného systému vecí. Naozaj, ako vtedy sa ľudia smiali tomu, že Noe stavia koráb na záchranu , tak aj dnes sa ľudia smejú z tej činnosti, ktorá bola podobná v mnohom činnosti Noemovej. Nuž, kto to kedy videl, chodiť dnes po domoch a „otravovať“ slušných ľudí a to opakovane?! A tak najväčší prejav lásky Boha a aj jeho služobníkov – niekto s istým zámerom postavil do krajne , negatívnej roviny. A to len preto, že daní Boží služobníci, okrem iného, poslúchajú svojho Boha a jeho slová zo Zjavenia 14,6-7 a hlásajú: „Bojte sa Boha a vzdajte mu slávu, lebo prišla hodina jeho súdu,….“.

Buďme bdelí!

Ale ak od toho všetkého odhliadneme a pripomenieme si , že na svete je vyše dvoch miliárd kresťanov, ……. tak prečo nikto „nič nezbadá“?  Vari pastieri, kňazi, pastori týchto kresťanov nebudú vedieť, že Kristus je pred dverami?  Prečo nebudú zaznievať výstrahy z ich strany? Prečo nebudú varovať aj svet s ktorým sú v tesnom spojení? Prečo ten moment prekvapenia ako ho opisuje Biblia? Tak ako sa to stalo aj v 1 storočí, keď „vyvolená cirkev“ nespoznala, nezbadala tie posledné dni, čas súdu? A pritom Ježiš varoval všetkých čo majú urobiť?!
Odpoveď je jednoduchá: Tak ako pred potopou, tak aj pred zničením Jeruzalema v 1 storočí, a tak aj dnes, …… nikto nevenuje pozornosť „bezvýznamnej“ , opovrhovanej, relatívne malej skupine ľudí, ktorá už vyše sto rokov varuje, že tento vládny systém končí a nahradí ho dokonalý Boží systém, Božia vláda!

ZAVER: … A tak je správne ak nezabúdame na Ježišove zdôrazňovanie jeho  „rýchleho príchodu“! ……. prídem čoskoro!  A samozrejme, na – BDELOSŤ !!!      Zjav.16,15 ….. „Prichádzam ako zlodej. Šťastný je ten, kto zostáva bdelý a stráži si svoj vrchný odev, aby nechodil nahý a aby ľudia nevideli jeho hanbu“.  Lebo taká hanba je to najhoršie,čo by sa nám mohlo stať.

„Preto bdejte celý čas a modlite sa, aby ste mohli uniknúť všetkému tomu, čo má prísť, a postaviť sa pred Syna človeka“. Lukáš 21,36.
A preto my, –  ktorých „zastihol koniec vekov“, nespime a buďme na pozore, a urobme všetky potrebné kroky k záchrane. Neopakujme chyby z minulosti! Lebo večný život, teda ten – skutočný, pravý život je lepší ako večné nebytie, tak ako svetlo je lepšie od tmy.

 


Foto:https://pixabay.com/sk/

Koráb:hanyalashkar(Pixabay)

Nikdy neexistuje bezvýchodisková situácia v živote človeka a to ani v realite dnešných dní!

13.01.2023

(Doporučenie: Kto chce viac získať z tohoto článku, môže si pozrieť aj všetky odkazy na biblické texty, ktoré sú vyznačené inverzne.) Možno, pri názve tohoto blogu vás napadnú slová, že – nádej zomiera posledná. Ale ja začnem uistením, že skutočná nádej nikdy nezomiera. Ale sa napĺňa, a my potom zisťujeme,(alebo ešte len zistíme) že stálo za to veriť [...]

„Ja Som“ = „Ja som, ktorý som“ ? !

06.02.2021

Ako to vlastne je? A tak skúsme opäť uvažovať pomocou Božieho slova a zdravého úsudku, a možno pochopíme, /ak tak bude chcieť Boh, ktorý pokorným dáva porozumenie/, že nie všetko čo nám niekto tvrdí musí byť pravda. Aj keď to tvrdí väčšina. Z biblickej opakovanej histórie by sme to mali aspoň vedieť, ak ju dobre poznáme?! A verme, že skúmanie, kladenie otázok, [...]

„A pekelné brány ju nepremôžu“. – (ale niekde sa stala chyba, niekoho predsa premohli)

18.12.2020

Citujem, ……. „Akokoľvek zázračne to znie, Cirkev sa naozaj za celých dve tisíc rokov ani raz nepomýlila v otázkach viery alebo mravov. Je to vlastne skutočný zázrak, ktorý by mohol komukoľvek poslúžiť na dôkaz božskosti katolíckej Cirkvi. Mnohí by radi dokázali aspoň jeden jediný omyl katolíckej Cirkvi v jej dvetisíc-ročnej histórii. Nikomu sa to [...]

Robert Fico, rokovanie vlády

Hrabko: Fico nikdy nemal ústavnú väčšinu, aj tak ústavu dokázal meniť

13.07.2024 07:38

V minulosti podľa publicistu Fico opakovane dokázal väčšinu potrebnú na odsúhlasenie ústavnej zmeny dosiahnuť rokovaniami s opozíciou.

F-16, stíhačky, F16, armáda, letectvo

ONLINE: Kyjev chcel stovky, príde ich niekoľko. Príchod F-16 na Ukrajinu je komplikovaný

13.07.2024 07:30

Kyjev v lete konečne dostane stíhačky F-16, ale v oveľa menšom počte, ako dúfal, uvádza agentúra Bloomberg.

medved melon kosice tasr

Špeciálne melóny, mrazené vývary, nanuky či zmrzliny. Zvieratá v zoo počas horúčav dôkladne ochladzujú

13.07.2024 07:00

Do ľadových pochúťok pridávajú zvieratám v „pekelných“ horúčavách maliny, melón aj čučoriedky.

India Nový rok oslavy 2024

Najviac ľudí bude na svete v roku 2080 - 10,3 miliardy. Potom to pôjde z kopca

13.07.2024 06:40

Populácia Zeme dosiahne vrchol v polovici 80. rokov 21. storočia, na úrovni približne 10,3 miliardy ľudí, potom mierne klesne.

milano

Príslovia 24:12 - potom ďalej na túto bežnú výhovorku pokračujú slovami: "A ten kto pozoruje tvoj život (dušu), to nevie? On každému odplatí podľa jeho skutkov". Preto počúvajme hlas múdrosti, ktorá nás všetkých napomíná: ""Múdrosť na ulici kričí, hlasne volá na námestiach, na baštách znie jej volanie a v mestských bránach prednáša reči: „Vy neskúsení, dokedy budete mať radi prostoduchosť, a dokedy sa budú posmešníci schuti vysmievať a blázni nenávidieť poznanie? Venujte pozornosť mojim výčitkám! Hľa, vylejem na vás svojho ducha, oznámim vám svoje slová."" (Príslovia 1:20-23) "Kto však mňa počúva, ten býva bezpečne a pokojne (si žije), bez strachu, že sa mu zle povodí." (33 verš) A to je v dnešnej neistej a nepokojnej dobe, ten najlepší benefit pre každého jednotlivca. Pretože, presné poznanie biblickej pravdy prináša bohatú odmenu. Pozri ešte aj; ..... ; Príslovia 3:13-18.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 189757x
Priemerná čítanosť článkov: 5129x

Autor blogu

Kategórie