Založ si blog

“ . . . . . a nič nezbadali, . . . . . . . “ ? !

V Biblii u  Matúša v 24 kapitole 37-44 …… je jedno závažné vyhlásenie ktoré  má veľmi veľký dosah na našu budúcnosť, život. Citujem danú správu:

——————————–: Bdejte, aby ste neboli prekvapení :——————————-
„Ako bolo za dní Noema, tak bude aj pri príchode Syna človeka.  Ako v dňoch pred potopou ľudia jedli a pili, ženili sa a vydávali až do toho dňa, keď Noe vošiel do korába, a nič nezbadali, až prišla potopa a zmietla všetkých, tak bude aj pri príchode Syna človeka. Vtedy budú na poli dvaja: jeden vzatý,/na prežitie/ druhý ponechaný. /na zničenie/. Dve budú mlieť na mlyne: jedna bude vzatá, druhá ponechaná. Bdejte teda, lebo neviete, v ktorý deň príde váš Pán.  Uvedomte si: keby hospodár vedel, v ktorú nočnú hodinu príde zlodej, bdel by a nedal by mu vlámať sa do domu.  Preto aj vy buďte pripravení, lebo Syn človeka príde v hodinu, o ktorej neviete.“

Zrejme vieme čo sa stalo v Noemových dňoch? Boh zoslal potopu na svet

bezbožných ľudí.  Ale všetkých dopredu varoval prečo a ako  ide daný skutok vykonať?! A predsa nikto na danú výstrahu nereagoval  okrem Noema a jeho rodiny! Prečo ale tá zarážajúca nevšímavosť? Predsa aj Noe osobne varoval a upozorňoval ľudí, a mohli to vidieť už aj z jeho ojedinelého, staviteľského diela – korábu?! Tak prečo ľudia nepodnikli kroky k záchrane? Určite tiež

Čo je dnešným „korábom“ na záchranu?

videli to veľkolepé „predstavenie“ v podobe zvierat ktoré smerovali do korábu. Mohlo to niekomu uniknúť? Tiež je zrejme, že daný koráb Noe staval niekoľko desaťročí /cca 40-50 rokov/, a predsa nič. A je možné, že daní ľudia mohli vidieť ten ohlásený zásah Boha aj z iných ukazovateľov. Nie je to zarážajúce, že to všetci ignorovali, aj keď život je to najcennejšie, čo vlastníme?
Kde bol ten problém nepochopiteľného, ľudského jednania v daných časoch?
Nuž Biblia to opisuje, že – to spočívalo v ich skazenosti a v tom, čo je vidno aj na začiatku danej biblickej správy z úvodu. V daných časoch pred potopou boli ľudia až príliš zamestnaní činnosťami, ktoré neboli ničím zlým. Lebo jesť , piť , ženiť sa, vydávať, sadiť, stavať, predávať, kupovať a podobne, sú bežné a potrebné činnosti. Ale daná generácia bola nimi tak pohltená, že si nevšímali výstrahy od Boha. Ježiš aj preto povedal, že – ako jeho prvý príchod  /=zničenie Jeruzalemu v roku 70,n.l/, tak aj naša doba/ pred jeho druhým príchodom/ bude presne taká ako aj Noemove dni. Rovnako aj v dnešnej dobe, sa ľudia vo všeobecnosti zameriavajú len na bežné veci hmotného rázu a duchovné veci zanedbávajú. Alebo ich nahradia istým, zdedeným  – náboženským formalizmom., aby sa nepovedalo, že nemajú duchovné zmýšľanie. Aj dnes ľudia vo svete reagujú na posolstvo o Božom Kráľovstve, na výstrahy, varovania s ľahostajnosťou,  posmechom  či dokonca prenasledovaním.  A tiež aj dnes ľudia odmietajú vidieť tie mnohé znamenia  posledných dní  tohto skazeného systému vecí. Naozaj, ako vtedy sa ľudia smiali tomu, že Noe stavia koráb na záchranu , tak aj dnes sa ľudia smejú z tej činnosti, ktorá bola podobná v mnohom činnosti Noemovej. Nuž, kto to kedy videl, chodiť dnes po domoch a „otravovať“ slušných ľudí a to opakovane?! A tak najväčší prejav lásky Boha a aj jeho služobníkov – niekto s istým zámerom postavil do krajne , negatívnej roviny. A to len preto, že daní Boží služobníci, okrem iného, poslúchajú svojho Boha a jeho slová zo Zjavenia 14,6-7 a hlásajú: „Bojte sa Boha a vzdajte mu slávu, lebo prišla hodina jeho súdu,….“.

Buďme bdelí!

Ale ak od toho všetkého odhliadneme a pripomenieme si , že na svete je vyše dvoch miliárd kresťanov, ……. tak prečo nikto „nič nezbadá“?  Vari pastieri, kňazi, pastori týchto kresťanov nebudú vedieť, že Kristus je pred dverami?  Prečo nebudú zaznievať výstrahy z ich strany? Prečo nebudú varovať aj svet s ktorým sú v tesnom spojení? Prečo ten moment prekvapenia ako ho opisuje Biblia? Tak ako sa to stalo aj v 1 storočí, keď „vyvolená cirkev“ nespoznala, nezbadala tie posledné dni, čas súdu? A pritom Ježiš varoval všetkých čo majú urobiť?!
Odpoveď je jednoduchá: Tak ako pred potopou, tak aj pred zničením Jeruzalema v 1 storočí, a tak aj dnes, …… nikto nevenuje pozornosť „bezvýznamnej“ , opovrhovanej, relatívne malej skupine ľudí, ktorá už vyše sto rokov varuje, že tento vládny systém končí a nahradí ho dokonalý Boží systém, Božia vláda!

ZAVER: … A tak je správne ak nezabúdame na Ježišove zdôrazňovanie jeho  „rýchleho príchodu“! ……. prídem čoskoro!  A samozrejme, na – BDELOSŤ !!!      Zjav.16,15 ….. „Prichádzam ako zlodej. Šťastný je ten, kto zostáva bdelý a stráži si svoj vrchný odev, aby nechodil nahý a aby ľudia nevideli jeho hanbu“.  Lebo taká hanba je to najhoršie,čo by sa nám mohlo stať.

„Preto bdejte celý čas a modlite sa, aby ste mohli uniknúť všetkému tomu, čo má prísť, a postaviť sa pred Syna človeka“. Lukáš 21,36.
A preto my, –  ktorých „zastihol koniec vekov“, nespime a buďme na pozore, a urobme všetky potrebné kroky k záchrane. Neopakujme chyby z minulosti! Lebo večný život, teda ten – skutočný, pravý život je lepší ako večné nebytie, tak ako svetlo je lepšie od tmy.

 


Foto:https://pixabay.com/sk/

Koráb:hanyalashkar(Pixabay)

Nikdy neexistuje bezvýchodisková situácia v živote človeka a to ani v realite dnešných dní!

13.01.2023

(Doporučenie: Kto chce viac získať z tohoto článku, môže si pozrieť aj všetky odkazy na biblické texty, ktoré sú vyznačené inverzne.) Možno, pri názve tohoto blogu vás napadnú slová, že – nádej zomiera posledná. Ale ja začnem uistením, že skutočná nádej nikdy nezomiera. Ale sa napĺňa, a my potom zisťujeme,(alebo ešte len zistíme) že stálo za to veriť [...]

„Ja Som“ = „Ja som, ktorý som“ ? !

06.02.2021

Ako to vlastne je? A tak skúsme opäť uvažovať pomocou Božieho slova a zdravého úsudku, a možno pochopíme, /ak tak bude chcieť Boh, ktorý pokorným dáva porozumenie/, že nie všetko čo nám niekto tvrdí musí byť pravda. Aj keď to tvrdí väčšina. Z biblickej opakovanej histórie by sme to mali aspoň vedieť, ak ju dobre poznáme?! A verme, že skúmanie, kladenie otázok, [...]

„A pekelné brány ju nepremôžu“. – (ale niekde sa stala chyba, niekoho predsa premohli)

18.12.2020

Citujem, ……. „Akokoľvek zázračne to znie, Cirkev sa naozaj za celých dve tisíc rokov ani raz nepomýlila v otázkach viery alebo mravov. Je to vlastne skutočný zázrak, ktorý by mohol komukoľvek poslúžiť na dôkaz božskosti katolíckej Cirkvi. Mnohí by radi dokázali aspoň jeden jediný omyl katolíckej Cirkvi v jej dvetisíc-ročnej histórii. Nikomu sa to [...]

Van der Bellen Čaputová

Čaputová hovorila s rakúskym prezidentom o energetike i hraničných kontrolách

31.01.2023 13:20

Prezidentka Čaputová vidí priestor na užšiu spoluprácu Slovenska s Rakúskom v oblasti produkcie elektrickej energie a zelených technológií.

Poland Protest

Choď preč, odháňali z gynekológií znásilnenú maloletú Poľku

31.01.2023 13:17

Na severovýchode Poľska znásilnil strýko 14-ročnú neter. Dievča s mentálnym postihnutím otehotnelo. Na to, aby mu spravili interrupciu, muselo prejsť doslova krížovú cestu.

boris kollár

ONLINE: Máj, jún či september? Poslanci budú hlasovať o termíne predčasných volieb, isté však nie je nič

31.01.2023 13:00, aktualizované: 13:50

Najpravdepodobnejším termínom je stále september, otázne je, či na hlasovaní bude prítomný dostatočný počet poslancov.

Andrej Babiš

Ministerstvo preverí, či Babiš výzvou k stávkam pred voľbami neporušil zákon

31.01.2023 12:31

Babiš deň pred druhým kolom prezidentských volieb na sociálne siete napísal, aby si na jeho výhru ľudia stavili.

milano

"Veď ja viem, čo pre vás zamýšľam,‘ vyhlasuje Jehova. ‚Chcem pre vás pokoj, a nie nešťastie, chcem vám dať budúcnosť a nádej." Jeremiáš 29,11

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 156374x
Priemerná čítanosť článkov: 4226x

Autor blogu

Kategórie